Филиал Учреждения образования "Брестский государственный технический университет"

ПОЛИТЕХНИЧЕСКИЙ КОЛЛЕДЖ

Галоўная старонка

Філіял Установы адукацыі "Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт" Політэхнічны каледж вядзе падрыхтоўку спецыялістаў па дзённай і завочнай формах навучання на бюджэтнай і платнай асновах. Навучанне арганізавана на чатырох аддзяленнях. Кантынгент навучэнцаў складае 1280 чалавек.

Для кіраўніцтва метадычнай работай выкладчыкаў створана 7 цыклавых камісій, педагагічную работу вядуць 67 штатных выкладчыка і 6 выкладчыкаў - сумяшчальнікаў.

У адукацыйным працэсе рэалізуецца змест праграм спецыяльнасцей сярэдняй спецыяльнай адукацыі.

Падрыхтоўка спецыялістаў ажыццяўляецца ў сістэме бесперапыннай прафесійнай адукацыі, што дазваляе выпускнікам каледжа атрымаць вышэйшую адукацыю ў скарочаныя тэрміны па завочнай форме навучання ў наступных вышэйшых навучальных установах:

УА "Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт";

УА "Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт";

УА "Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт інфарматыкі і радыёэлектронікі";

УА "Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А.С. Пушкіна";

УА "Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт";

УА "Гомельскі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт імя П.А. Сухога";

УА "Мазырскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя І.П. Шамякіна";

УА "Гродзенскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Я. Купалы".

У каледжы вядзецца падрыхтоўка па наступных спецыяльнасцях:

Спецыяльнасць 2- 39 02 32 "Праектаванне і вытворчасць радыёэлектронных сродкаў"

Кваліфікацыя "тэхнік-тэхнолаг"

Кваліфікацыі працоўнага (служачага) 3-4 разраду:

-мантажнік радыёэлектроннай апаратуры і прыбораў

-рэгуліроўшчык радыёэлектроннай апаратуры і прыбораў

-слесар-зборшчык радыёэлектроннай апаратуры і прыбораў

-кантралёр радыёэлектроннай апаратуры і прыбораў

-слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы

-электрамеханік па сродках аўтаматыкі і прыборах тэхналагічнага абсталявання

- наладчык кантрольна-вымяральным прыборам і аўтаматыкі

Спецыяльнасць 2-53 01 31 Тэхнічнае абслугоўванне тэхналагічнага абсталявання і сродкаў робататэхнікі ў аўтаматызаванай вытворчасці (па напрамках)

Спецыялізацыя 2-53 01 31-01 01 Эксплуатацыя і наладка электронных сістэм кіравання ў аўтаматызаванай вытворчасці

Кваліфікацыя "тэхнік-электронік"

Кваліфікацыі працоўнага (служачага) 2-4 разраду:

-аператар станкоў з праграмным кіраваннем (2-3 разрад)

-слесар-электрамантажнік (2-3 разрад)

-наладчык кантрольна-вымяральных прыбораў і сістэм аўтаматыкі (4 разрад)

Спецыяльнасць 2-36 01 31 "Металарэжучыя станкі і інструменты (па напрамках)"

Спецыялізацыя 2-36 01 31-01 02 "Тэхнічная эксплуатацыя станкоў з ПУ і робататэхнічных комплексаў"

Кваліфікацыя "тэхнік-механік"

Кваліфікацыі працоўнага (служачага) 3-4 разраду:

-такар

-фрэзероўшчык

-слесар механазборачных работ

-аператар станкоў з праграмным кіраваннем

Спецыяльнасць 2-70 02 01 "Прамысловае і грамадзянскае будаўніцтва (па напрамках)"

Напрамак спецыяльнасці 2-70 02 01-01 "Прамысловае і грамадзянскае будаўніцтва (вытворчая дзейнасць)"

Спецыялізацыя

2-70 02 01-01 31 "Будаўніцтва і эксплуатацыя будынкаў і збудаванняў"

2-70 02 01-01 33 "Рэканструкцыя і рэстаўрацыя будынкаў і помнікаў архітэктуры"

Кваліфікацыя "тэхнік-будаўнік"

Кваліфікацыі працоўнага (служачага) 3-4 разраду:

-цясляр

-сталяр

-тынкоўшчык

-муляр

-маляр

Спецыяльнасць 2-70 03 31 "Будаўніцтва дарог і транспартных аб'ектаў"

Спецыялізацыя 2-70 03 31 01 "Будаўніцтва, утрыманне і рамонт аўтамабільных дарог і транспартных аб'ектаў"

Кваліфікацыя спецыяліста - тэхнік-будаўнік

Кваліфікацыі працоўнага (служачага) 3-4 разраду:

-асфальтабетоншчык

-дарожны працоўны

-замершчык на тапографа-геадэзічных і маркшэйдарскіх працах

-кіроўца катэгорыі "У"

Спецыяльнасць 2-24 01 02 "Правазнаўства"

Спецыялізацыя 2-24 01 02 37 "гаспадарча-прававая і кадравая работа"

Кваліфікацыя спецыяліста - юрыст

Каледж размяшчае трыма вучэбна-лабараторнымі карпусамі, спартыўнай, чытальнай і актавай заламі, бібліятэкай, медыцынскім пунктам, сталовай, буфетам. Кабінеты і лабараторыі абсталяваны неабходнай мэбляй, навучальным абсталяваннем, метадычнымі матэрыяламі, літаратурай.

Сучасны высокакваліфікаваны спецыяліст не можа абысціся ў сваёй дзейнасці без свабоднага валодання ведамі і практычнымі навыкамі ў галіне інфарматыкі. Таму стварэнне і развіццё неабходнай навучальнай базы на аснове найноўшай вылічальнай тэхнікі з'яўляецца адной з прыярытэтных задач каледжа. Ва ўстанове адукацыі сем камп'ютарных кабінетаў, аб'яднаных у лакальную сетку. 3 інтэрактыўныя дошкі, мультымедыйнае абсталяванне дазваляюць больш якасна арганізоўваць і праводзіць заняткі з выкарыстаннем інфармацыйных тэхналогій, а інфармацыйна-вылічальны цэнтр дае магчымасць выкарыстоўваць інфармацыйную базу ў кіраванні адукацыйным працэсам.



Спісы навучэнцаў, якім даецца койка-месца ў інтэрнаце Установы адукацыі "Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт" па адрасе: вул. Маскоўская 267/1.

Засяленне ў інтэрнат згодна з ніжэйпералічаным спісам:

30.08.2019г. з 8.30-18.30;

31.08.2019г. з 8.30-12.00

Гошка Арцём Юр'евіч

Гаўрыленка Максім Аляксандравіч

Юс45

Нічыпарук Аляксандр Аляксандравіч

Р56

Свярук Дзяніс Сяргеевіч

С89

Пушко Ульяна Віктараўна

Ср24

Грамыка Дзмітрый Яўгенавіч

С89

Канапацкая Алякся Віктараўна

Ю46

Брыль Уладзіслаў Аляксандравіч

С88

Шлык Арцём Сяргеевіч

Р56

Вячорка Зміцер Генадзевіч

С88

Крайняя Ангеліна Сяргееўна

Ср24

Мацеюк Мікіта Аляксеевіч

Ю46

Гваздзік Дар'я Ільінічна

Юс45

Крупеніч Аляксей Андрэевіч

Р56

Бабіч Кірыл Віктаравіч

Мс58

Ярашук Дзмітрый Уладзіміравіч

С88

Кусьмі Дзмітрый Васільевіч

Ю46

Лукашэвіч Аляксей Анатольевіч

Р55

Гваздзіцкі Антон Алегавіч

С89

Макейчык Максім Сцяпанавіч

С89

Гарбат Рэната Віктараўна

Ср24

Курылёнак Карына Аляксандраўна

Ср24

Секушэнка Кірыл Дзмітрыевіч

Р55

Васілеўскі Станіслаў Сяргеевіч

Ср22

Ілашчук Аляксандр Валер'евіч

С84

Свярук Аляксандр Сяргеевіч

Р51

Біцяракоў Сяргей Сяргеевіч

Ср23

Гусянцова Дар'я Дзмітрыеўна

Ю44

Родак Максім Аляксандравіч

С87

Хайтаеў Адымлбек Хайтбаевіч

Мс55







Засяленне ў інтэрнат згодна з ніжэйпералічаным спісам:

02.09.2019г. з 8.30-18.30;


Піцуха Данііл Вітальевіч

Пунько Мацвей Вадзімавіч

М60

Карповіч Назарый Аляксандравіч

Мс58

Каляда Міхаіл Аляксандравіч

Мс58

Гіціч Іван Андрэевіч

Р56

Якубоўскі Уладзіслаў Вітальевіч

С89

Раманенка Аляксандра Валер'еўна

Ср24

Крэгель Анастасія Аляксандраўна

Ю46

Хмарук Анастасія Іванаўна

Ю46

Гойка Максім Яўгенавіч

С89

Маскалюк Ганна Сяргееўна

С89

Забрадоцкая Вераніка Сяргееўна

Ср24

Цясленка Анастасія Сяргееўна

Ср24

Лаўрушык Ілля Андрэевіч

М59

Грыцук Раман Мікалаевіч

Мс58

Дзенісенка Ілля Аляксандравіч

Мс58

Мацюхевіч Кірыл Андрэевіч

Мс58

Раманюк Дзмітрый Алегавіч

С88

Заяц Максім Аляксандравіч

С89

Амелянчук Вераніка Валер'еўна

С89

Зарэцкая Валерыя Дзмітрыеўна

Ю46

Дрозд Дзіяна Сяргееўна

Юс45

Шаўчук Сяргей Андрэевіч

С89

Калашчук Мікалай Алегавіч

М59

Іваноў Расціслаў Максімавіч

М60

Калодзіч Данііл Віктаравіч

М60

Грышко Мікіта Дзянісовіч

Р56

Кухта Ганна Віктараўна

С88

Марчук Анастасія Аляксандраўна

С89

Керазь Ангеліна Вячаславаўна

Ср24

Куіс Данііл Мікалаевіч

М59

Шэйка Міхаіл Віктаравіч

Р56

Ярашук Раман Аляксандравіч

Ср24

Грук Яна Мікалаеўна

Юс45

Цімашэвіч Кацярына Аляксееўна

Юс45

Вераніч Максім Васільевіч

М60

Коўшык Эдуард Ігаравіч

С88

Пракудзін Назар Васільевіч

С89

Волах Раман Анатольевіч

Наварка Дзмітрый Аляксандравіч

Р56

Пашкавец Яўген Сяргеевіч

Р56

Вячорка Зміцер Генадзевіч

С88

Жылевіч Яўгенія Генадзеўна

Ю46

Сосна Іван Аляксандравіч

М59

Сіпліны Марк Сяргеевіч

Юс45

Васільеў Мікіта Паўловіч

С88

Данількевіч Антон Віктаравіч

Мс58

Бандарук Клім Аляксандравіч

С88

Гізмонт Канстанцін Васільевіч

Гоган Дзмітрый Генадзевіч

Мс58

Самусік Раман Васільевіч

Мс58

Альховік Ігнат Эдуардавіч

Р55

Свярун Мікіта Аляксандравіч

Р55

Малец Дзмітрый Мікалаевіч

С88

Пякарскі Сяргей Юр'евіч

С88

Закарчэўская Вольга Валер'еўна

Ср24

Матвійчук Віталь Васільевіч

Р56

Траццякоў Дзяніс Аляксандравіч

С89

Фісько Марыя Аляксандраўна

Ср24

Мацкевіч Яўгена Сяргееўна

С88

Скічынскі Андрэй Сяргеевіч

С88

Ярашук Уладзімір Анатольевіч

С89

Мазавец Міраслаў Вітальевіч

Саўка Ягор Віктаравіч

Р56

Салата Аляксандр Васільевіч

С88

Тумарава Паліна Ігараўна

Юс45

Стаян Дзяніс Вітальевіч

Козіч Дар'я Аляксандраўна

Юс45

Трушко Юлія Мікалаеўна

Юс45

Акімаў Віктар Сяргеевіч

Мс58


Дакументы неабходныя для засялення:

  1. Медыцынская даведка (агляд на каросту і педыкулёз).
  2. Тры фатаграфіі.
  3. Пашпарт.


Неабходна звяртацца да загадчыцы інтэрната Вольгі Яраславаўны Крывенкі, тэл.250631.





 XI международная научно-практическая конференция исследовательских работ и конструкторских разработок "Успешен тот, кто творит"

Сборники:

Том 1

Том 2


День открытых дверей!